Skip to content

İnternet sitenizin istediğiniz bölümlerini, istediğiniz zamanda güncelleyebilmenizi sağlayan pratik kullanımlı içerik yönetim sistemleri geliştiriyoruz. Web sitenizin her zaman güncel kalmasının marka/firma imajının doğrulanması ve site ziyaretcileri üzerinde yaratacağı pozitif etki açısından çok önemli olduğunu biliyoruz bu doğrultuda WordPress ve HTML/CSS Web Tasarımları kullanıyoruz.

Mirket Medya profesyonel tasarım ekibi ile müşteri memnuniyeti ön planda tutularak tasarım çalışmaları yapmaktadır.

WordPress Tasarımları

WordPress ücretsiz, açık kaynaklı bir web sitesi oluşturma platformudur. Daha teknik bir düzeyde; MySQL veritabanı kullanan PHP ile yazılmış bir içerik yönetim sistemidir (CMS).

WordPress, çeşitli web siteleri için mükemmel bir web sitesi platformudur. Blog sitelerden; e-ticarete, iş ve portföy web sitelerine, WordPress çok yönlü bir CMS’dir. Kullanılabilirlik ve esneklik göz önünde bulundurularak tasarlanan WordPress, hem büyük hem de küçük web siteleri için harika bir çözümdür.

WordPress Web Sitesi Nedir?

WordPress web sitesi, içerik yönetim sistemi (CMS) olarak WordPress kullanan herhangi bir web sitesidir. Bununla birlikte hem web sitesinin arka ucunu (kullanıcının değişiklik yapmak veya yeni içerik eklemek için oturum açtığı ara yüz hem de ön ucunu (ziyaretçilerinizin web’de gördüğü web sitesinin görünen kısmı) güçlendirir.

WordPress Özellikleri

Bir web sitesi oluşturma platformu ve CMS olarak WordPress, etkileyici bir özellik setine sahiptir. İşte WordPress’in birçok özelliğinden sadece birkaçı:

 • SEO – Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) teknik düzeyde başlar ve WordPress, SEO için olağanüstü bir kod tabanı sunar. Ayrıca, web sitenizin içeriğinin Google veya Bing gibi yaygın arama motorları aracılığıyla bulunmasını sağlar.
 • Hız – WordPress, bir web sitesinin yükleme hızını yavaşlatan “bloat” kodunu sürekli olarak kaldırmaya çalışan yalın bir web sitesi çerçevesidir.
 • Mobil uyumlu – Çoğu WordPress teması artık mobil uyumludur.
 • Medya dosyası kitaplığı – WordPress, resimler veya videolar gibi medya dosyalarını yükleyip sayfalarınıza veya yayınlarınıza gömebileceğiniz yerleşik bir medya kitaplığı içerir.
 • Özel menüler – WordPress, sayfalarınıza bağlantılar veya özel bağlantılar içeren gezinme menüleri oluşturmayı kolaylaştırır.
 • Yerleşik blog – Web sitenize bir blog eklemek, bir gönderi yayınlamak kadar basittir.

Neden WordPress?

WordPress, yaklaşık 75 milyon web sitesi tarafından kullanılan, açık ara en popüler açık kaynaklı İçerik Yönetim Sistemidir. WordPress’i yüklemek, dağıtmak ve yükseltmek ücretsizdir. Binlerce eklenti ve şablon, geliştirme maliyetlerini ve dağıtım süresini azaltan esnek ve basit bir ara yüze güç sağlar.

1. Dünyanın en popüler CMS’si

WordPress, açık ara en büyük CMS pazar payına sahiptir ve şu anda tüm web sitelerinin dörtte birinden fazlasını oluşturmaktadır.

2. Genişletme alanı olan Açık Kaynak

WordPress kendi kendine barındırılabilir. Bu nedenle indirme, yükleme ve yükseltme ile ilgili herhangi bir maliyet yoktur.

3. Büyük esneklik için son derece özelleştirilebilir!

WordPress, tasarımcıların ve geliştiricilerin düzenler ve uygulamalar oluşturmasına ve değiştirmesine olanak tanıyan esnek çerçevesiyle birçok kullanıcının taleplerini karşıladığı için popülerdir.

4. Sadece geliştiriciler için değil, herkes için tasarlandı!

WordPress, web sitesi geliştirme için popüler bir CMS haline gelmeden önce, teknoloji konusunda bilgili olmayan blogcular için geliştirildi. Bu nedenle, kullanıcı ara yüzü bileşenlerinin çoğunun kullanımı kolaydır.

WordPress Avantajları

WordPress 2003 yılından bu yana piyasada ve piyasadaki en popüler blog yazılımıdır. İşte WordPress’in bu kadar popüler olmasının en önemli 8 nedeni!

1. Kullanım Kolaylığı..

WordPress’in kullanımı çok kolaydır ve sezgisel bir ara yüze sahiptir. Düzenli olarak yeni sayfalar, blog gönderileri, resimler vb. eklemek çok kolay ve hızlı bir şekilde yapılabilir.

2. Web Sitenizi Herhangi Bir Bilgisayardan Yönetin!

WordPress tarayıcı tabanlıdır. İnternete bağlı herhangi bir bilgisayardan giriş yapabilir ve sitenizi yönetebilirsiniz.

3. HTML Düzenleme veya FTP Yazılımı Gerektirmez!

WordPress bağımsız bir sistemdir ve HTML düzenleme yazılımı (Adobe Contribute veya Dreamweaver gibi) gerektirmez. HTML veya FTP yazılımına ihtiyaç duymadan yeni bir sayfa veya blog yazısı oluşturabilir, metni biçimlendirebilir, görüntüleri yükleyebilir; aynı zamanda belgeler, video dosyaları, resim galerileri vb. gibi verileri yükleyebilirsiniz.

4. Arama Motorları WordPress Sitelerini Seviyor!

WordPress’in arkasındayer alan kod, çok temiz ve basittir. Bu da arama motorlarının bir sitenin içeriğini okumasını ve dizine eklemesini kolaylaştırır. Ek olarak, her sayfa, gönderi ve görselin kendi meta etiketi anahtar kelimeleri, açıklaması ve başlığı olabilir ve belirli anahtar kelimeler için optimize edilebilir.

5. Sitenizin Kontrolü Sizde!

Artık web tasarımcınızın sitenizde basit güncellemeler yapmasını beklemenize gerek yok. WordPress ile sitenizin neredeyse her yönünü kontrol edebilirsiniz ve bu basit güncellemeleri kendiniz kolayca yapabilirsiniz.

6. Web Sitenizin Tasarımı %100 Özelleştirilebilir!

WordPress, web siteniz için motor görevi görür. Sitenin görünümü ve hissi %100 özelleştirilebilir, böylece markanız sitenizde öne çıkabilir ve ziyaretçilerinize benzersiz bir deneyim sunabilirsiniz.

7. Bir Blog Yerleşik ve Kullanıma Hazır!

WordPress başlangıçta bir blog platformu olarak oluşturulduğundan, blog oluşturma özellikleri yerleşiktir ve istenirse entegre edilmesi kolaydır. Bloğunuza RSS / e-posta abonelikleri ayarlamak, yorum yapma yetenekleri ve en son blog gönderilerini sitenin diğer sayfalarına (örneğin ana sayfanız) otomatik olarak eklemek de kurulumu çok basittir.

8. Eklentilerle Sitenizin İşlevselliğini Genişletin!

Sitenize bir etkinlik takvimi, video galerisi, Twitter Akışı, Facebook grupları ve daha fazlasını eklemek ister misiniz? WordPress, çoğu ücretsiz veya çok uygun fiyatlı eklentilerle bunu mümkün kılar.

HTML/CSS Web Tasarımlar

HTML (Köprü Metni Biçimlendirme Dili) ve CSS (Basamaklı Stil Sayfaları), Web sayfaları oluşturmak için kullanılan temel teknolojilerden ikisidir. HTML, çeşitli cihazlar için sayfanın yapısını , CSS’yi (görsel ve işitsel) düzeni sağlar . Grafikler ve komut dosyası oluşturmanın yanı sıra HTML ve CSS, Web sayfaları ve Web Uygulamaları oluşturmanın temelidir .

HTML Nedir?

HTML, Web sayfalarının yapısını tanımlayan dildir. HTML, sizlere şu araçları sağlar:

 • Başlıklar, metinler, tablolar, listeler, fotoğraflar vb. içeren çevrimiçi belgeler yayınlayın.
 • Bir düğmeye tıklayarak köprü metni bağlantıları aracılığıyla çevrimiçi bilgileri alın.
 • Uzak servislerle işlem yapmak, bilgi aramak, rezervasyon yapmak, ürün sipariş etmek vb. için kullanım için formlar tasarlayın.
 • Elektronik tabloları, video klipleri, ses kliplerini ve diğer uygulamaları doğrudan belgelerine dahil edin.
 • HTML ile yazarlar, işaretlemeyi kullanarak sayfaların yapısını tanımlar. Elementler örneğin “paragrafında,” “listesinde,” gibi içerik dili Etiket parçalarını “tablosunun,” vb.

CSS Nedir?

CSS, Basamaklı Stil Sayfaları anlamına gelir. Bu programlama dili, bir web sitesinin HTML öğelerinin sayfanın ön ucunda gerçekte nasıl görünmesi gerektiğini belirler.

CSS nedir, neye yarar? Renkler, düzen ve yazı tipleri dahil olmak üzere Web sayfalarının sunumunu tanımlayan dildir. Sunumun büyük ekranlar, küçük ekranlar veya yazıcılar gibi farklı türdeki cihazlara uyarlanmasına olanak tanır.

CSS, HTML’den bağımsızdır ve herhangi bir XML tabanlı biçimlendirme diliyle kullanılabilir. HTML, web sitenizin temel yapısıyken, tüm web sitenize stilini veren aslında CSS’dir. Bu dil, bir web sayfasının tüm ruh halini ve tonunu etkileyerek onu inanılmaz derecede güçlü bir araç ve web geliştiricileri için öğrenmesi gereken önemli bir beceri haline getirir. Aynı zamanda web sitelerinin farklı ekran boyutlarına ve cihaz türlerine uyum sağlamasına da olanak tanır.

CSS Avantajları Nedir?

CSS, günümüzün tarayıcılarında mükemmel bir desteğe sahiptir. CSS kullanmak; web sitelerinizi, programcıların yıllardır yazılım kodunu modülerleştirmesiyle aynı şekilde modülerleştirir. Web sitenizdeki modüler kod, daha fazla tasarım tutarlılığı ve daha kolay bakım sağlar.

CSS kullanmanın avantajlarından bazıları şunlardır:

 1. Bakımı ve güncellemesi daha kolay
 2. Tasarımda daha fazla tutarlılık
 3. Daha fazla biçimlendirme seçeneği
 4. Hafif kod
 5. Daha hızlı indirme süreleri
 6. Arama motoru optimizasyonu faydaları
 7. Farklı izleyicilere farklı stiller sunma kolaylığı
 8. Daha fazla erişilebilirlik
 9. Stil ve Yapının Ayrılması

Unutmadan: CSS’nin arkasındaki temel fikir, bir belgenin yapısını belgenin sunumundan ayırmaktır. HTML yapı içindir.

Yeni Projenizde
Bizimle Çalışmak İster Misiniz?

Bize Ulaşın